• Islandia Islandia
  • Djenne MaliDjenne Mali
  • Burkina FasoBurkina Faso
  • Islandia Islandia
  • Islandia Islandia
  • FilipinyFilipiny
  • Djenne Mali Djenne Mali

Madryt

MADRYT

Serdecznie zapraszamy na krótki wyjazd do Madrytu. Niedoceniana przez wielu stolica Hiszpanii niesie ze sobą ucztę kulturalną, wspaniałe muzea, niebywałą atmosferę na ulicach miasta wieczorem, najlepsze na świecie tapas i przede wszystkim stanowi wstęp do rozsmakowania się w historii i kulturze całego kraju.

Dzień 1 Polska – Madryt, wylot z Polski do Madrytu, przejazd z lotniska taksówkami lub mini busem do hotelu położonego w centrum miasta.

Dzień 2 Madryt Śniadanie w hotelu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, z którym wybieramy się na spacer po mieście. Zaczynamy od Madrytu Nowoczesnego i Madrytu Burbonów. Plac Puerta del Sol to miejsce gdzie co roku mieszkańcy stolicy witają Nowy Rok. Paseo del Prado to największy pasaż sztuki, to tu mieszczą się trzy znane muzea. My zwiedzimy dzisiaj jedno z nich: Muzeum Thyssen – Bornemisza, tu znajdziemy jedną z najlepszych kolekcji sztuki zachodniej z ostatnich 800 lat. Plac de Cibeles, liczne fontanny na Paseo to nasze kolejne obiekty podczas pieszego zwiedzania Madrytu. Po intensywnym dniu zwiedzania złapiemy oddech w Parku Retiro. To zielone miejsce w centrum Madrytu z pięknym stawem i wspaniałymi pomnikami architektury. To miejsce, które przyciąga w weekendy całe tłumy spacerowiczów, biegaczy, osób ćwiczących tai-chi a w ciągu tygodnia spotkać tu można wypoczywającą tu młodzież, zakochane pary czy innych turystów. Wieczorem spacer po oświetlonych ulicach Madrytu.

Dzień 3 Madryt Śniadanie i kolejny dzień z lokalnym przewodnikiem w mieście. Zaczynamy od Palacio Real czyli Pałacu Królewskiego. Zlokalizowany w zachodniej części miasta na skraju wzniesienia budynek oferuje wspaniały widok na całą okolicę wykorzystany w IX w. przez Maurów do wybudowania tutaj ich twierdzy. My wejdziemy do środka siedziby rodziny królewskiej by zobaczyć Salę Halabardników, Salę Kolumnową, Salę Tronową oraz królewskie pokoje. Obejrzymy dokładnie bogate dekoracje Gabinetu Porcelanowego i Sali Bankietowej. Przed nami spacer przez kolejne pomieszczenia oraz sale należące do Pałacu Królewskiego, na końcu zobaczymy także przepiękne ogrody. Sąsiadująca katedra Almudena została konsekrowana przez papieża Jana Pawła II dopiero w 1993 roku, teraz komponuje się wspaniale z pałacem a jej kryta dachówką kopuła na stałe wpisała się do najbardziej znanych elementów Madrytu. Na uwagę zasługuje także krypta oraz fragment arabskiego muru zachowany do dzisiaj. Madrid de los Austrios czyli Madryt Habsburgów to bardzo ciekawy fragment miasta pomiędzy stacjami metra Opera oraz Sol. Mieści się tu wiele wspaniałych budowli: Pałac Świętego Krzyża, Kościół Św. Andrzeja, klasztor de las Descalzas. Po takiej dawce historii wzmocnimy się churros czyli iście lokalnym słodkim przysmakiem maczanym w gorącej czekoladzie lub suto posypanym cukrem i cynamonem, do tego aromatyczna kawa. Czas wolny a wieczorem udamy się w poszukiwaniu tapas i na spacer po centrum miasta. Wejdziemy także do Muzeum Reina Sofia, gdzie zgromadzono zbiory hiszpańskiej sztuki XX w. takich artystów jak Salvador Dali, Joan Miro, Jorge de Oteiza i Antoni Tapies. Najcenniejszym eksponatem muzeum jest arcydzieło „Guernika” Picassa.   

Dzień 4 Madryt Śniadanie. Najciekawsze zostawiamy na koniec i tak dzisiaj z lokalnym przewodnikiem udamy się do Muzeum Prado by tu zobaczyć wszystkie najwspanialsze dzieła zgromadzone w tym obiekcie. Po krótkiej przerwie udajemy się do Dzielnicy Literatury. To ulubione miejsce nie tylko wśród Madrytczyków ale i turystów. Tu niegdyś na Placu Św. Anny uwielbiał przesiadywać Ernest Hemingway, tu mieszczą się stare winiarnie, kawiarnie czy browary do dziś pielęgnujące tradycję powstawania i podawania w oryginalny sposób lokalnych trunków. To w tej części miasta wydzielonej przez kilka ulic koncentrowało się całe literackie życie Madrytu od stuleci. Prócz wspaniałych budynków skrywających wieloletnie tajemnice, miejsce to było świadkiem licznych spotkań podczas których plotkowano i obradowano. Teraz w większości uliczki wyłączone z ruchu samochodowego są wspaniałym miejscem na spacer nie tylko w ciągu dnia ale także w nocy. Wieczorem wybierzemy się wspólnie do miasta na spacer i pożegnalną kolację z Madrytem (na własny koszt).

Dzień 5 Madryt – Polska  Śniadanie. Czas wolny aż do wylotu do Polski. Samodzielne spacery po mieście, wizyta na targu owoców i warzyw, wizyta w parku, gdzie mieści się przeniesiona z Egiptu stara świątynia. Transfer zorganizowany na lotnisko i powrót do Polski.

 

Terminy: 21-25.03.2017 i 3-9.10.2017

Cena: 550 EUR

+ Przelot 500-1000 PLN

Dopłata do jedynki: na zapytanie

 

W cenie zawarto:

- zakwaterowanie w hotelu w centrum Madrytu,

- śniadania w hotelu,

- opiekę pilota z Polski,

- trzy dni zwiedzania z przewodnikiem miejskim,

- ubezpieczenie turystyczne,

- transport z i na lotnisko.

 

W cenie nie zawarto:

- kolacji,

- biletów wstępu ok. 70 EUR,

- napiwków 10 EUR.

 

Cena skalkulowana dla grupy min. 6 osób.

    

Uwaga: przy rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wybrania dostępnych (w zależności od terminu) dodatkowych atrakcji: corrida, pokaz tańca flamenco koncert muzyki na żywo, mecz na stadionie Santiago Bernabeu.

Istnieje także możliwość wyjazdu na jednodniową wycieczkę do Toledo wraz z pilotem oraz przewodnikiem miejscowym – na zapytanie dla całej grupy.

 

 

 

 


powrót
Zapraszam na stronę dotyczącą tłumaczeń! odwiedź