• Islandia Islandia
  • Djenne MaliDjenne Mali
  • Burkina FasoBurkina Faso
  • Islandia Islandia
  • Islandia Islandia
  • FilipinyFilipiny
  • Djenne Mali Djenne Mali

Nowa Zelandia

NOWA ZELANDIA
 
  
 
 
Dzień 1 Warszawa Wylot z Warszawy. Lądowanie w jednym z portów europejskich. Dalszy lot do Nowej Zelandii.
 
Dzień 2 Przelot Międzylądowanie w jednym z portów azjatyckich. Przesiadka na samolot do Nowej Zelandii.
 
Dzień 3 Auckland Przylot do Auckland – największej aglomeracji Nowej Zelandii. Zwiedzanie miasta wraz z wjazdem na punkt widokowy Mount Eden (196 m), z którego roztacza się widok na Auckland położonego na ponad 50 wulkanach oraz Morze Tasmana i Ocean Spokojny. Zwiedzanie starej dzielnicy kolonialnej Parnell z zachowanymi historycznymi budynkami. Wejście do ogrodów zimowych w Domain. Oglądanie jachtów z całego świata cumujących na przystani. Wjazd na wieżę Sky Tower. Panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.  
 
Dzień 4 Auckland – Waipoa – Paihia Po śniadaniu przejazd do Paihia na północy i wizyta w Muzeum Kauri. Spacer po lesie Waipoa wraz z przewodnikiem w poszukiwaniu wspaniałych okazów drzew kauri. Podziwianie krajobrazów typowych dla północy Nowej Zelandii. Nocleg w Paihia. Kolacja.
 
Dzień 5 Bay of Island – rejs Po śniadaniu udajemy się do historycznego miejsca. Waitangi to świadek podpisania traktatu w 1840 roku. Zabytkowe drewniane domy maoryskie, opis ich kultury, instrumenty, tradycyjne łodzie. Popołudnie zarezerwowane na rejs po tutejszych zatokach. Możliwość za dopłatą pływania z delfinami. Przepiękne widoki i fantastyczna chwila odpoczynku. Nocleg w Paihia. Kolacja.
 
Dzień 6 Paihia – Rotorua Po śniadaniu przejazd do Rotorua. Miejscowość Rotorua to największa atrakcja Wyspy Północnej. To rejon wulkaniczny, gdzie co krok widać parę z gejzerów, bulgoczące błota, gorące źródła. Wieczór w SPA pośród ciepłych źródeł mineralnych (opcjonalnie). Zakwaterowanie i kolacja.
 
Dzień 7 Rotorua Śniadanie. Cały dzień przeznaczony na eksplorację okolic Rotorua. Najpierw odwiedziny w Rainbow Springs Nature Park. Okazja na podpatrzenie kiwi – symbolu Nowej Zelandii. Whakarewarewa to miejsce z kolorowymi jeziorkami, gejzerami i charakterystycznym zapachem siarki. Wieczorem wizyta w centrum kultury i sztuki Maorysów. Wraz z przewodnikiem poznamy tajniki maoryskie. Czas na zakupy pamiątek w lokalnym sklepiku z rękodziełem. Tutaj młodzi Maorysi od pokoleń zgłębiają tajniki tradycyjnej sztuki rzeźbienia i tkania. Wieczorem wizyta połączona z kolacją w wiosce maoryskiej. Tradycyjna kolacja hangi oraz koncert maoryski. Nocleg.
 
Dzień 8 Rotorua – Wellington Po śniadaniu przejazd bardzo widokową trasą do stolicy Nowej Zelandii Wellington. Jej główną atrakcją jest bardzo ciekawe multimedialne muzeum Te Papa, punkt dokowy z Góry Victorii oraz kolejka linowa. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 9 Wellington – Picton – Nelson Śniadanie.Przejazd promem na Wyspę Południową. Bardzo malowniczy rejs zaliczany do najpiękniejszych przepraw promowych na świecie. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo widowiskowy ostatni odcinek trasy promem przez Marlborough Sounds. Przejazd z Picton do Nelson. Nocleg.
 
Dzień 10 Nelson – Greymouth – Hokitika Po śniadaniu przejazd do słynnych formacji skalnych przypominających naleśniki. Cała dzisiejsza trasa obfituje w bardzo unikatowe widoki. Greymouth to największe miasto na wybrzeżu zachodnim, z długą historią kopalnianą. Znane z przepięknych widoków nadmorskich. Nocleg. Kolacja.
 
Dzień 11 Hokitika - Lodowiec Fox Po śniadaniu okazja dla odważnych by dotrzeć do samego lodowca i zobaczyć go z bliska. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 12 Lodowce – Queenstown Po śniadaniu przejazd widokową trasą do Wanaka. Wodospady, rzeki, łąki i jeziora to czeka na nas po drodze. Słynna przełęcz Haast. W Queenstown uważanym za mekkę dla sportów ekstremalnych bardzo przytulna marina, wiele knajpek, restauracji, barów. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 13 Rejs Milford Sound Po śniadaniu wycieczka do najpiękniejszego, wpisanego na listę UNESCO parku, który słynie z majestatycznego uroku gór oraz nadmorskich pejzaży. Smukłe szczyty, lodowate jeziorka, fiordy o pionowych ścianach są niekończącym się tematem do zdjęć. Fiordland to podsumowanie czaru całego kraju, jednocześnie najbardziej dziki jego zakątek. Przystanki przy Mirror Lakes i The Chasm. Rejs od wylotu Milford Sound – okna do krainy cudów, do wyniosłego Mitre Peak (1692 m n.p.m.), po drodze widok na las deszczowy porastający pionowe ściany fiordów. Rejsowi towarzyszą delfiny, foki, pingwiny. Na pokładzie lunch. Wizyta w unikatowym podwodnym obserwatorium. Powrót do portu i droga do Queenstown przez Wąwóz Cleddau, Tunel Homer i Dolinę Eglinton. Nocleg.
 
Dzień 14 Queenstown – Dunedin Śniadanie. Przejazd do Dunedin i przenosimy się na brzeg wschodni wyspy. Malownicze widoki i wizyta u pingwinów. Prywatna inicjatywa zaowocowała ochroną tego gatunku i stworzyła możliwości do podpatrywania ptaków podczas ich codziennych wędrówek z wody na ląd i z powrotem. Kolacja i nocleg.
 
Dzień 15 Dunedin – Christchurch Śniadanie. Przed południem zwiedzanie zabytkowego miasteczka z kilkoma przykładami bardzo ciekawej architektury. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża do Christchurch. Po drodze głazy Moeraki. Ostatnia kolacja w Nowej Zelandii.
 
Dzień 16 Pożegnanie z Antypodami i powrót do Polski.
 
Dzień 17 Lądowanie w Polsce. 
 
 
Terminy:  9-25.11.2017
 
 

 
Cena pakietu: 5945 NZD*  
 
+ Przelot: 5500-6500 PLN
 
Dopłata do jedynki: 740 NZD*
 
Cena zawiera:
- wyżywienie 2 razy dziennie,
- hotele 3, 4*,
- bilety wstępów,
- transport prywatny klimatyzowany bus lub autobus,
- opieka pilota z Polski,
- przewodnicy lokalni,
- ubezpieczenie.
 
Cena nie zawiera:
- napiwków ok. 60 NZD*.
 
Uwagi:
- grupa min. 10 os.
- **grupa listopadowa dopłata 100 NZD.
- * NZD = dolar nowozelandzki.    
 

 
 
 
 

 


powrót
Zapraszam na stronę dotyczącą tłumaczeń! odwiedź