• Islandia Islandia
  • Djenne MaliDjenne Mali
  • Burkina FasoBurkina Faso
  • Islandia Islandia
  • Islandia Islandia
  • FilipinyFilipiny
  • Djenne Mali Djenne Mali

Wakacje Peru

                                                                          PERU

 

Dzień 1 Wylot z Berlina/Warszawy Przylot grupy do Limy. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2 Lima Po śniadaniu zwiedzanie Limy. Centrum miasta: Plaza de Armas, Pałac Prezydencki, Katedra, Pałac Arcybiskupi, kościół San Francisco, były Dworzec Kolei Transandyjskiej, współprojektu inż. Ernesta Malinowskiego. Muzeum Złota. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3 Lima - Arequipa Śniadanie. Przelot do Arequipy. Zakwaterowanie. Wieczorem zwiedzanie podświetlonego Klasztoru Św. Katarzyny. Kolacja i nocleg. 

Dzień 4 Arequipa Po śniadaniu rafting na rzece Chili. Zwiedzanie Placu Głównego, Katedry. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5 Arequipa – Kanion Colca Śniadanie. Przejazd do Kanionu Colca. Po przejechaniu najwyżej położonego punktu na trasie (4,913 m n.p.m.) przesiadka na rowery i przejazd do Chivay (3,650 m n.p.m.). Zakwaterowanie. Kąpiel w gorących źródłach pod gołym niebem. Uczta peruwiańska. Nocleg.

Dzień 6 Kanion Colca – Puno Wczesna pobudka. Śniadanie. Punkt widokowy Cruz del Condor, skąd możemy podziwiać surowe piękno doliny najgłębszego kanionu na świecie oraz kondory. Przejazd do Puno, miasta położonego nad jeziorem Titicaca (3,850 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 Puno – Wyspy Uros – Taquile Śniadanie. Wycieczka na pływające wyspy Uros. Dalszy przejazd łodzią na wyspę Taquile. Spacer po wyspie. Powró™ na nocleg do Puno.

Dzień 8 Puno – Cusco Po śniadaniu przejazd do Cusco. W drodze zwiedzanie Sillustani, Pucara i Raqchi (Świątynia Boga Wiracocha). Obiad. Postój w miasteczku Andahuaylillas, gdzie znajduje się piękny kościółek z XVI wieku. Po południu dojazd do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo - Cusco  Nocleg w hotelu.

Dzień 9 Święta Dolina Inków Wycieczka do wiosek Maras i Moray. W Maras liczne solanki. Moray – jedyne okrągłe tarasy uprawne Inków. Przejazd Świętą Doliną, aż do Ollantaytambo. Po obiedzie ruiny w Pisac. Ludowe targowisko w Pisac, gdzie do tej pory odbywa się handel wymienny. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Cusco.

Dzień 10 Cusco Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Plaza de Armas, Katedra, Coricancha (Świątyni Słońca). Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną też „Łaźnią Inki”, gdzie tryska nieskazitelnie czyste źródło. Powrót do miasta Cusco. Obiad. Po południu czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta oraz do pobliskiej dzielnicy San Blas. Nocleg.

Dzień 11 Inca Trail Wyjazd ze stacji w Cusco. Dojeżdżamy na odległość 104 km od Cusco i właśnie z tego miejsca rozpoczyna się wędrówka dawną drogą inkaską do Machu Picchu. Dochodzimy do Inti Punku, skąd mamy pierwszy widok na Sanktuarium Machu Picchu, którego szczegółowe zwiedzanie odkładamy na następny dzień. Zjeżdżamy do hotelu w Aguas Calientes. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 12 Machu Picchu Jeden z 7 Nowych Cudów Świata Wczesna pobudka by jako jedni z pierwszych dotrzeć do ruin tzw. „Zaginionego Miasta Inków” Machu Picchu. Wspinaczka na bratni szczyt Huayna Picchu (Nowa Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu. Obiad. Powrót pociągiem do Cusco, nocleg.

Dzień 13 Cusco - Lima Śniadanie, przelot do Limy, pożegnalny obiad i wylot z Peru.

Dzień 14 Berlin/Warszawa

 

Terminy:  12-25.03.2017 i 11-24.05.2017

 

 

 

Cena pakietu: 2860 USD

Przelot: 3500 - 5000 PLN

Dopłata do jedynki: 450 USD

 

Cena zawiera:

- wyżywienie 2 razy dziennie,

- przeloty wewnętrzne,

- transport prywatny,

- noclegi 3 i 4*,

- opieka pilota z Polski i przewodników,

- ubezpieczenie.

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu 120 USD,

- opłaty lotniskowe wew. ok. 14 USD,

- opłata wylotowa ok. 31 USD,

- napiwki ok. 65 USD

 

Uwagi:

-          Cena dla grupy 10 osób.

 


powrót
Zapraszam na stronę dotyczącą tłumaczeń! odwiedź