• Islandia Islandia
  • Djenne MaliDjenne Mali
  • Burkina FasoBurkina Faso
  • Islandia Islandia
  • Islandia Islandia
  • FilipinyFilipiny
  • Djenne Mali Djenne Mali

Wycieczka na wakacje do Ugandy

  UGANDA

 

Dzień 1 Europa Wylot z Europy.Po wylądowaniu przejazd do hotelu. Nocleg w Entebbe lub Kampali.

Dzień 2 Jezioro Mburo Po śniadaniu przejazd z przystankiem na równiku nad jezioro Mburo. Po drodze wizyta u ludowych rzemieślników wytwarzających tradycyjne bębny afrykańskie. Przystanki na zdjęcia: po drodze bydło, kościoły, dzieciaki idące do i ze szkoły. Przed dotarciem na nocleg możliwość wypatrzenia zwierząt w parku. W tym zebry, których nie spotkamy nigdzie poza tym miejscem w Ugandzie. Lunch. Popołudniowe safari łódkami w poszukiwaniu tutejszych zwierząt, idealna okazja do obserwacji ptaków.  Kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 3  Jezioro Bunyonyi Wczesnym rankiem safari w parku. Idealna okazja by przed nastaniem upału przeczesać park wokół lodży i poszukać zwierzyny. Po śniadaniu udajemy się w dalszą drogę. Towarzyszą nam wspaniałe widoki jako że mijamy teren nazywany Szwajcarią Afryki. Lunch. Wycieczka drewnianym canoe w poszukiwaniu kolejnych afrykańskich mieszkańców. Opcjonalnie zejdziemy na jedną z wysp, zamieszkują tu przesiedleni Pigmeje, jednak dla nas będzie to bardziej okazja by zerknąć na okolicę ze wzgórz i zobaczyć pola uprawne, odwiedzić szkołę. Kolacja przy przepięknym zachodzie słońca nad jeziorem. Idealne miejsce dla miłośników ptaków, jest ich tu bardzo dużo. Szczególnie aktywne są wczesnym rankiem i o zachodzie słońca.

Dzień 4 Bwindi Po śniadaniu przejazd do Bwindi. Jak tylko wjedziemy do parku niesamowite widoki na ścianę zieleni, małpy, kolorowe ptaki – przystanki na zdjęcia.  Lunch w lodży. Popołudniowa piesza wycieczka po okolicy. Wizyta w wiosce Pigmejów i u lokalnego znachora. Kolacja i nocleg. Przygotowania do wyprawy na goryle.

Dzień 5 Goryle Po śniadaniu trekking w poszukiwaniu goryli. Wymagająca lecz niezapomniana trasa by przez godzinę obcować z gorylami. Udział w wyprawie jest ściśle regulowany a rezerwacje robione na kilka miesięcy wprzód. Rano podział na grupy, krótkie szkolenie i wyprawa do lasu. Czasem rodzina goryli zatrzymuje się całkiem blisko wejścia do parku, innym razem trzeba się jej naszukać. Czasem nie starczy znaleźć goryli, uwielbiają się one przemieszczać i przyjdzie nam śledzić je aż zechcą przysiąść na przekąsce. Powrót na kolację i nocleg do tej samej lodży.

 

Dzień 6 Park Narodowy Królowej Elżbiety Po śniadaniu przejazd do parku i kolejna okazja na przedpołudniowe safari w parku. Wśród wielu ssaków przeważają tutaj: koby, lwy, słonie, hieny, bawoły, guźce. Lunch. Kolejne safari tym razem w poszukiwaniu lwów wspinających się po drzewach. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 Park Narodowy Królowej Elżbiety Po śniadaniu udamy się Kilembe, gdzie zaczyna się początek trekkingu na Ruwenzori, cała wspinaczka zajmuje 5 dni i wymaga specjalnego ekwipunku, tragarzy, my zrobimy pierwszy etap wyprawy, który zajmie nam ok. 3 godziny by móc z oddali zobaczyć szczyt Ruwenzori i chociaż z daleka nacieszyć się widokami.  Powrót do lodży na lunch. Po południu  rejs łodzią po kanale Kazinga i świetna okazja by spotkać hipopotamy, krokodyle, słonie i bawoły. Po drodze mnóstwo ptactwa wodnego. Kolacja i nocleg w lodży.

 

Dzień 8 Park Narodowy Semliki Po śniadaniu udajemy się do Parku Narodowego Semliki. Tu spędzimy cały dzień, lunch w formie piknikowej zabierzemy ze sobą z lodży. Park Semliki oprócz licznych gatunków zwierząt i roślin posiada także gorące źródła i gejzery. Rzeka Semliki wije się przez cały park. Popołudniem dotrzemy do naszej lodży na nocleg i kolację.

Dzień 9 Park Narodowy Kibale Po śniadaniu czas na spacer po plantacji. Idealna okazja by zobaczyć jak uprawa wygląda z bliska, w lokalnych fabrykach można zakupić tutejszą wspaniałą wanilię czy herbatę. Lunch w lodży. A popołudniem wyprawa do Parku Kibale w poszukiwaniu golden monkeys, ptaków i motyli. Powrót na kolację i nocleg.

 

Dzień 10 Wodospady Murchisona Po śniadaniu przejazd do wodospadów. Po drodze lunch. Popołudniem dotrzemy do zapierającego dech w piersiach miejsca, gdzie wodospady z hukiem spadają by utworzyć niezapomniany widok. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 Wodospady Murchison Przed śniadaniem safari w okolicach wodospadów. Kolejna okazja by wypatrzeć wiele zwierząt. Powrót do lodży na śniadanie.  Chwila na odpoczynek. Wczesny lunch. Popołudniowa wycieczka do wodospadów. Tym razem od strony wody okazja by wypatrzeć ptaki, zwierzaki i zobaczyć wodospady z zupełnie innej perspektywy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

 

Dzień 12 Jinja Śniadanie. Przejazd do Lasu Budongo, gdzie wybierzemy się na trekking w poszukiwaniu szympansów i golden monkeys. Następna atrakcja to przystanek w rezerwacie z nosorożcami. To jedyna okazja by zobaczyć te zwierzaki w Ugandzie. Podczas safari będzie okazja by pieszo podejść do nosorożców bardzo blisko. Wieczorem dotrzemy na kolację i nocleg w Jinja.

Dzień 13 Jinja Dzień zarezerwowany dla śmiałków na najpiękniejszy rafting na świecie. Całodzienna przygoda z kolejnymi wartkimi przełomami. Walka ze spienioną wodą. Stopień trudności 4 i 5. Polecamy! Jinja to idealne miejsce na zakupy. Tu sklepy-galerie z maskami, wyrobami z drewna, paciorków, koralików, itd. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 14 Kampala Śniadanie. W zależności od godziny wylotu krótkie zwiedzanie stolicy Ugandy lub Entebbe (zoo, park ptasi). Powrót do Polski.

Dzień 15 Polska Zakończenie wycieczki

 

 Termin: 1-15.06.2017, 23.11-7.12.2017

 

Cena pakietu:  4445 USD

+ Przelot: ok. 3500 PLN (Warszawa) i ok. 2700 PLN (Berlin)

Dopłata do jedynki: 927 USD

 

Cena zawiera:

- wyżywienie 3 razy dziennie,

- bilety wstępów,

- transfery samochodami terenowymi 4 x 4,

- noclegi ekskluzywne lodże 4* i  5*,

- opłaty wstępu do parków,

- opieka pilota z Polski,

- przewodnicy-kierowcy w jęz. angielskim,

- pozwolenie na wejście do goryli,

- tropienie szympansów,

- rafting na Nilu,

- wszystkie safari,

- woda mineralna 1 butelka dziennie,

- ubezpieczenie.

 

Cena nie zawiera:

- wiza ok. 40 EUR,

- napiwków ok. 60 USD.

 

Uwagi:

- wylot z Warszawy lub Berlina,

- profilaktyka antymalaryczna,

- obowiązkowe szczepienie żółta febra,

- grupa min. 6 osób.

 


powrót
Zapraszam na stronę dotyczącą tłumaczeń! odwiedź